Oznamujeme rodičom, že dňa 5.11.2014 o 16.00 hod. sa uskutoční plenárne a triedne rodičovské združenie.
Celoškolské rodičovské združenie
Čo je Komparo ?
Čo je Komparo?
Komparo štartuje v tomto školskom roku testovaním žiakov 8. a 9. roč. ZŠ a tercie a kvarty OG, ktoré sa uskutoční 6. novembra 2014.
Naši ôsmaci a deviataci sa tiež zapoja do tohto testovania a budú hodnotení podľa 9-tich indikátorov, pomocou ktorých bude prehľadne zhrnuté celkové hodnotenie školy.
A aké sú tie indikátory hodnotenia?
- Celková úroveň vedomostí
- Porovnanie v rámci SR
- Porovnanie v rámci regiónu
- Úroveň najlepších žiakov – aký podiel žiakov sa umiestnil medzi 25% najlepších v SR
- Úroveň najslabších žiakov – aký podiel žiakov sa umiestnil medzi 25% najhorších v SR
- Využitie potenciálu žiakov
- Medziročná zmena – porovnanie tohtoročných výsledkov ôsmakov (deviatakov) s vlaňajšími výsledkami (ôsmakov) deviatakov
- Medziročná zmena – porovnanie výsledkov terajších deviatakov s ich výsledkami v 8. triede
- Primeranosť klasifikácie z daného predmetu
Naši žiaci dostali od vyučujúcich informácie k testovaniu, vyskúšali si vlaňajšie Kompará a teraz už len im popriať, aby sa svojej úlohy zhostili čo najlepšie a aby im to pomohlo pri Celoslovenskom testovaní 9 a prijímacích skúškach.
Mgr. Daniela Ondrošová
Comenius - Poľsko
Do galérie Comenius - Poľsko boli pridané fotografie.
Návšteva Poľska v rámci projektu Comenius
V rámci projektu Comenius, som sa navštívila partnerskú školu v Miase, v Poľsku. Bola som tam spolu so spolužiačkou Oľgou.
Bývali sme v rodinnom dome u Kornélie, v malej dedinke Francizskow (Miase). Keďže sme nebývali spolu s učiteľmi, mali sme voľný program. Program nám organizovala rodina. Keď sme prišli, Kornélia s jej sestrou Luciou a rodinou nás srdečne privítali a pripravili nám chutnú večeru. Boli sme veľmi unavené z dlhej cesty, tak sme si išli ľahnúť. Na druhý deň sme sa stretli s učiteľmi v ich škole, kde mali pre všetkých pripravený program. Spolu s nimi sme sa zúčastnili na vyučovaní, dokonca sme domov išli na školskom autobuse. Program sme mali voľný, tak nás Kornélia vzala ku spolužiačke Natálii, ktorá mala ubytovanú Turkyňu. V piatok nás jej rodičia zobrali na nákupy do textilu a Kauflandu. Pred večerou nám všetci tí, čo sa zúčastnili projektu pripravili vatru a gril párty. Bola sranda. Na druhý deň sme sa vybrali na výlet do hlavného mesta – Varšavy. Všetko sa tam renovovalo. Navštívili sme zámok, ktorý počas druhej svetovej vojny bol zrovnaný so zemou a bol postavený nanovo. Všetko vo vnútri boli kópie, len hodinové ručičky boli originál. Bolo to veľmi zaujímavé. V meste som po prvýkrát ochutnala gofry. Bol to náročný deň, museli sme ísť skoro spať, pretože na druhý deň sme vstávali o štvrtej ráno. Cestovali sme približne osem hodín, čo bolo veľmi vyčerpávajúce.
Bol to skvelý zážitok, najmä spoznať ľudí iných národností: Turkov, Nemcov, Poliakov, Angličanov, Španielov a Francúzov.
Karolína Ondrošová, 8.tr.
Medzinárodný deň školských knižníc
Do galérie Medzinárodný deň školských knižníc boli pridané fotografie.
Medzinárodný deň školských knižníc
Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc naša školská knižnica zorganizovala v tomto týždni aktivity pre žiakov školy zamerané na rozvoj vedomostí a čitateľskej gramotnosti.
Žiaci sa oboznámili s dostupnou mimočítankovou literatúrou, dozvedeli sa o tom, ako vznikali prvé knihy, ako sa knihy vyrábajú dnes a ako by sme sa mali o knihy starať. Každý si mohol vybrať knihu, ktorá ho zaujala. Niektorí siahli po knihe veršov, mladší žiaci si prezerali obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávky, bájky a povesti. Knihy o prírode, či príbehy zo života aj knihy zo sveta vedy a techniky, encyklopédie, atlasy, ale ešte viac možno dobrodružné knihy, detektívky, cestopisy a životopisy, dievčenské romány alebo aj sci-fi príbehy čítali trochu staršie deti.
Knihy sú pre žiakov neoddeliteľnou súčasťou povinného čítania a učenia sa, pre iných aj čas zábavy a oddychu. Veríme, že tento týždeň aktivít v školskej knižnici prispel k formovaniu kladného vzťahu ku knihe a literatúre. Mgr. Alena Matysová
Futbal mladších žiakov
Do galérie Futbal mladších žiakov boli pridané fotografie.
Úspech mladších žiakov vo futbale
Úspech mladších žiakov vo futbale
V utorok 14.októbra 2014 sa žiaci našej školy zúčastnili obvodného kola vo futbale mladších žiakov základných škôl. Turnaja sa zúčastnili žiaci zo základných škôl zo Zuberca, Nižnej, Š. Šmálika z Tvrdošína, M.Medveckej z Tvrdošína –Medvedzia a z Habovky. Turnaj organizovala naša škola na multifunkčnom ihrisku za školou. Turnaj prebiehal vo veľmi rýchlom tempe, plnom nádherných zvratov a pekných akcií. Nakoniec po napínavých a vyrovnaných súbojoch sa žiaci našej školy umiestnili na 1.mieste, a tak postúpili do okresného kola, ktoré sa odohrá v jarných mesiacoch. Veríme, že naši žiaci nás budú opäť výborne reprezentovať. Našu školu reprezentovali : Martin Jurina, Viliam Kováč, Matej Pilarčík, Peter Michalec, Jakub Mydliar, Juraj Pilarčík, Adrián Klimek, Dominik Pisca a Matúš Leginus. PaedDr. Miroslava Mydliarová
Výlet do Roháčov
Do galérie Výlet do Roháčov boli pridané fotografie.
Výlet na Roháče
Výlet na Roháče
Jeden krásny podvečer, keď som si zisťovala domáce úlohy, pretože v ten deň som nebola v škole, som sa dozvedela, že na druhý deň ideme na Volovec. Pretože na Volovci som predtým ešte nikdy nebola, veľmi som sa tešila.
Ráno bolo vonku pekné počasie a slniečko pripravené celý deň nám svietiť. Pred školou sme potom všetci netrpezlivo pozerali, kedy príde autobus. Okolo ôsmej sme sa už viezli plní energie. A potom to prišlo. Šľapanie najprv do sedla Zábrať a potom aj na Rákoň. To sa naša energia začínala veľmi rýchlo míňať. A tak sa na Volovec dostali iba niektorí. Na Rákoni bolo veľmi pekné počasie, a tak sme si na slniečku všetci oddýchli. A potom sme sa pustili nazad. Šlo sa o niečo horšie, pretože na skalách sa šmýkalo. Keď sme zbehli dole Látanou dolinou, čakala nás malá pauza, a potom takmer nekonečná asfaltka k autobusu. Autobus nás doviezol naspäť do Habovky.
A takto sa náš výlet skončil. Deň strávený v prírode nám priniesol mnoho nezabudnuteľných zážitkov.
Simona Zuberská, 8.tr.
kamenársky plenér
Do galérie kamenársky plenér boli pridané fotografie.
Kamenársky plenér
Kamenársky plenér
Ako každý rok, tak aj tento rok sa v Oravskom Bielom Potoku uskutočnili kamenárske výstavy sôch pod názvom: Kamenársky plenér bielopotockého kameňa. Dňa 30.9.2014 sme sa my, siedmaci, zúčastnili plenéru v Oravskom Bielom Potoku pod vedením triednej učiteľky, Michaely Podbieľančíkovej. Boli tam veľmi pekné sochy, napr. žaba, na ktorej sedí trpaslík, víla, zvláštny tvor s vyplazeným jazykom a ďalšie zaujímavé sochy. Cestou naspäť sme sa zase vrátili spojovým autobusom a išli sme domov. Bol to veľmi pekný zážitok. Mária Ondrošová, 6.tr.
Branné cvičenie
Do galérie Branné cvičenie boli pridané fotografie.
Ukážka záchrany v horách
Jedného dňa sme išli na ukážky záchranných prác. Konalo sa to za Zubercom, pod skalou nazývanou Vápenka.
Ráno sme išli normálne do školy, kde sme dostali pokyny a boli poučení o bezpečnosti. Potom sme sa vybrali pod Vápenku. Keď sme tam došli, záchranári a horolezci sa už pripravovali. Potom priletel vrtuľník. Keď pristál, povedali nám niečo o histórii zachraňovania. Potom začal pomaly vzlietať vrtuľník. Najprv sa mu dlho točila vrtuľa, a keď konečne vzlietol, skoro všetci začali tlieskať. Potom nasledovala ukážka záchrany z vrtuľníka. Keď to skončilo, presunuli sme sa o kúsok ďalej, ku skale, na ktorej išli ukazovať lezenie a záchranu v jaskyniach, či previsoch bez pomoci vrtuľníka. Ukázali nám ako sa liezlo kedysi dávno bez istenia a v krojoch. Potom spúšťali zraneného, tiež ukazovali zlaňovanie a ešte všeličo iné. Keď to skončilo, išli sme nazad do Habovky.
Bol to super zážitok, pretože som sa všeličo dozvedela a videla veľa zaujímavých vecí.
Simona Zuberská, 8.ročník