Navigácia

 • Vianočné trhy

  ZŠ Habovka Vás srdečne pozýva

  na

  VIANOČNÉ TRHY,

  ktoré sa budú konať dňa 21.12.2017  o 11:30 cez 5. a 6. vyučovaciu hodinu.

  Predávajúci, prineste si výrobky, kupujúci zasa prineste si peniaze Popis: Image result for smajlik .


  Srdečne Vás pozývame!

 • Okresné kolo vo futsale

  Dňa 14.11.2017 sme sa so žiakmi 6.-9. ročníka zúčastnili okresného kola vo futsale, ktorý sa odohral v športovej hale GMH v Trstenej. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Naši žiaci si postupne zmerali sily so  ZŠ P.O.H. Trstená, ZŠ R.D. Trstená, GMH Trstená. Na turnaji sme obsadli 8. miesto.

  Školu reprezentovali: Klimek Daniel, Kováč Viliam, Grísa Róbert, Mikula Marek, Mores Jakub, Mores Patrik, Pavčo Kristián, Pilarčík Pavol, Triebeľ Adrián.

  Mgr. Mário Seman

 • Slávnostné otvorenie novej školskej knižnice

  Mikulášsky naladený kolektív zamestnancov Základnej školy s materskou školou Habovka slávnostne otvoril novú školskú knižnicu dňa 6. decembra 2017. Všetkým zamestnancom a žiakom našej školy sa chceme veľmi pekne poďakovať za akékoľvek práce potrebné k uskutočneniu tohto sna a veľkolepému slávnostnému otvoreniu, na ktoré nikdy nezabudneme. Veľké ďakujeme patrí  talentovanej maliarke Mgr. Barbore Tekeľovej za krásne maľby, ktoré novej knižnici vdýchli dušu. Ing. Miroslave Lajčinovej za pomoc so zabezpečením nového nábytku, spoločnosti Koberce MAX za nový koberec a spoločnosti 3Omedia za pomoc pri digitalizácii knižnice. Ďakujeme aj priateľom a partnerom z celého Slovenska za knihy, no hlavne Nadácii Volkswagen, ktorá náš nápad finančne podporila.

  Nič by nebolo možné zrealizovať nebyť podpory pani riaditeľky PaedDr. Miroslavy Mydliarovej, ktorá sa snaží o rozvoj školy a zlepšovanie výchovno-vzdelávacieho procesu.

  Celý kolektív Základnej školy s materskou školou Habovka verí, že nová knižnica bude nielen ozdobou školy, ale najmä bránou do sveta fantázie a obľúbeným miestom pre našich žiakov. Pevne dúfame, že ju budú radi navštevovať a že ich bude motivovať k čítaniu a získavaniu nových vedomostí.

  kolektív zamestnancov školy

 • Slávnostné otvorenie novej školkej knižnice

  Do galérie Slávnostné otvorenie novej školkej knižnice boli pridané fotografie.

 • Otvorenie novej školskej knižnice

  Vážení rodičia  a priatelia školy,

  dovoľujeme si Vás pozvať na slávnostné otvorenie novej školskej knižnice, ktorú sa nám podarilo obnoviť a zmodernizovať nielen vďaka novým zamestnancom školy, ale aj vďaka projektu Volkswagen. Otvorenie sa bude konať dňa 06.12.2017 o 11.30 hod. v priestoroch ZŠ s MŠ Habovka. Máme pre vás pripravený krátky kultúrny program a malé občerstvenie, ktorým Vás srdečne privítame.

  Tešia sa na Vás nielen naši žiaci, ale aj všetci zamestnanci školy.

 • Plavecký výcvik

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

 • PLAVECKÝ VÝCVIK

  Dňa 20-24.11.2017 sa konal plavecký výcvik.

  Plavecký výcvik sa uskutočnil v krásnych, moderne vybavených priestoroch akvaparku AquaRelax Dolný Kubín. Žiaci mali k dispozícií plavecký bazén a vodný svet, pozostávajúci z dvoch tobogánov, šmýkačky, vodného kolotoča a iných atrakcií. Žiakov rozdelili do troch skupín, kde sa im individuálne venovali inštruktori plávania. Pod ich odborným vedením naši žiačikovia absolvovali základný plavecký výcvik. Učili sa základy plaveckých štýlov: znak , kraul a prsia, alebo zdokonaľovali už osvojenú techniku plávania. Na konci plaveckého výcviku si žiaci overili svoje novoosvojené plavecké schopnosti na pretekoch. Všetci žiaci boli odmenení sladkou odmenou, diplomom a voľným vstupom do akvaparku AquaRelax. Najväčšou odmenou pre žiakov bolo spúšťanie na tobogánoch a voľná zábava vo vode s pedagogickým dozorom. Výsledky pretekov:

  III.A Dievčatá: 1. Soňa Kelušiaková, 2.Rebeka Katreníková, 3. Mária Vyparinová. Chlapci: 1. Ivan Štefánek, 2. Jakub Domiňák, 3. Eduard Jurina.

  IV.Dievčatá: 1. Petronela Moresová, 2. Timea Bodorová, 3. Samantha Zuberská.  Chlapci: 1. Adrián Kurátor, 2. Viliam Oliver Dubeň.

  Mgr. Daniela Vitanovcová

   

 • Mobilné planetárium

  Do galérie Mobilné planetárium boli pridané fotografie.

 • Mobilné planetárium

  Dňa 28. 11. 2017 našu školu navštívilo mobilné planetárium. Je to digitálny prístroj, pomocou ktorého môžeme študentom demonštrovať podmorský svet, lety do vesmíru či krajinu na Marse. Pri projekcii sa navyše leží, čo zážitok ešte viac umocňuje. Žiaci materskej a základnej školy si mohli vybrať z viacerých vzdelávacích programov, ako napríklad: Pôvod života, Ako Mesiac putoval k Slnku na návštevu, Astronómia pre deti, Voda – zázrak prírody, Zo Zeme do vesmíru, Život stromov, So zvieratkami o vesmíre a pod. Naša škola tak umožnila žiakom učiť sa aj zábavnejšou, netradičnou formou.

  Mgr. Veronika Tekeľová

 • Hodina deťom

  V piatok 10. novembra sa uskutočnila pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. Žlté pokladničky už po devätnástykrát spojili ľudí v prospech detí a zaplavili ulice Slovenska. Keďže ani našej škole nie je ľahostajný osud druhých, preto sme sa aj my prostredníctvom žiačok 7. ročníka, Vanessy Bodorovej, Bibiány Pilarčíkovej a Simony Kubicovej, rozhodli byť súčasťou tejto peknej a zmysluplnej tradície. Veľká vďaka patrí nielen našim dievčatám, ale aj štedrým darcom, ktorí do pokladničiek prispeli.

  Mgr. Eva Tarajová

   

 • Projektová činnosť školy

  Vážení rodičia, milí priatelia,

  nabudený novou mladou energiou sa náš kolektív Základnej školy Habovka zapojil do projektov na zatraktívnenie vzdelávacieho procesu pre žiakov všetkých ročníkov. Svojimi 4 projektmi sme reagovali na výzvy nadácie Volkswagen, z ktorých dva boli úspešne podporené.

  Cieľom prvého podporeného projektu bolo priblíženie knižnice žiakom a zatraktívnenie čítania, keďže čitateľská gramotnosť na Slovensku je na slabej úrovni. V knižnici je vytvorený kútik aj pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, kde majú k dispozícii počítač, pripojenie na internet a tlačiareň.

  Druhým projektom sme získali pre žiakov vedomostný ostrov, prostredníctvom ktorého sa budú môcť vzdelávať z fyziky, ekológie, nemeckého jazyka a získajú rôzne zaujímavé informácie zábavným spôsobom. Túto unikátnu pomôcku sme získali ako jedna z desiatich škôl v Žilinskom kraji a jedna zo 100 škôl z celého Slovenska. Náš vedomostný ostrov bude situovaný v novej knižnici, čím vytvoríme miestnosť plnú vedomostí, kde sa žiaci od nového roka budú môcť vzdelávať nielen na vyučovaní, ale aj vo voľnom čase.

  Ďakujeme všetkým zúčastneným osobám z našej obce, priateľom a spoločnostiam z celého Slovenska, vďaka ktorým sa náš malý sen stal skutočnosťou.

  Ing. Silvia Letoštiaková

 • Okresné kolo vo florbale

   

       Dňa 14.11.2017 sme sa so žiakmi 5.-9. ročníka  zúčastnili okresného kola florbalu, ktorý sa konal v Nižnej.  Turnaj sa hral systémom každý s každým. Na turnaji sme odohrali celkovo 4 zápasy a to so ZŠ s MŠ Nižná, ZŠ s MŠ Zuberec, ZŠ Štefana Šmálika, ZŠ M. Medveckej.  V rozhodujúcom zápase proti  ZŠ Štefana Šmálika sme so súperom dokázali držať krok len v prvej polovici zápasu.Nakoniec sme na turnaji obsadili 5 miesto.

  Školu reprezentovali: Klimek Daniel, Kováč Viliam, Mikula Marek, Mores Jakub, Mores Patrik, Pavčo Kristián, Pilarčík Daniel, Triebeľ Adrián, Triebeľ Matúš.

  Mgr. Mário Seman

 • Plavecký výcvik

  Krátke video z plaveckého výcviku 2015/2016.

  Autor: Mgr. Mário Seman.

 • Nová školská knižnica - projekty

  Dňa 28. septembra sa naša základná škola zapojila do projektu Nadácie Volkswagen. Cieľom projektu bolo premeniť smutnú školskú knižnicu situovanú v suteréne školy na novú, modernú a pre žiakov prístupnejšiu. Keďže sa snažíme sprístupniť vzdelávanie všetkým žiakom, mysleli sme aj na deti zo sociálne znevýhodneného prostredia. Bude pre nich k dispozícii študijný kútik vybavený počítačom, internetovým pripojením, tlačiarňou a množstvom literatúry. Projekt školskej knižnice sme chceli pozdvihnúť na vyššiu úroveň, a preto sme sa 10. októbra zapojili do súťaže o Vedomostné ostrovy z Nadácie Volkswagen.

  S potešením Vám oznamujeme, že obidva naše projekty boli podporené a vďaka Nadácii Volkswagen môžeme splniť všetky stanovené ciele a sny. Teraz nás čaká tvrdá práca, ale veríme, že na konci celého úsilia vytvoríme jedinečné dielo, ktoré bude dlhé roky prospešné pre našich žiakov.

  Tešíme sa na Vás!

  Ing. Silvia Letoštiaková

 • 7. 11. 2017

  Do galérie Bažantský večierok boli pridané fotografie.

 • Bažantský večierok

  Dňa 27. 10. 2017 sa na našej škole uskutočnil Bažantský večierok, ktorý zorganizovali žiaci 9. A. Pre žiakov 5. ročníka boli pripravené rozličné úlohy, ktoré museli spoločne zvládnuť. Najskôr ich naši deviataci upravili v salóne krásy, kde im vytvorili nové účesy a líčenie Popis: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:). Nezabudli ani na spoločný tanec, hry či rozličné „pochúťky“, ktoré museli piatačikovia vyskúšať. Na záver žiaci 5. A spoločne prisľúbili deviatakom poslušnosť a disciplinovanosť. Hoci to teda piataci nemali vôbec jednoduché, v dobrej nálade všetky aktivity úspešne zvládli. V priebehu večierka žiaci 9. A nezabudli ani na chutné občerstvenie a veselú tombolu, z ktorej mali študenti skutočne radosť. Po rozdaní tomboly nasledovala diskotéka, ktorá bola príjemným spestrením programu. Všetci prítomní sa výborne zabavili a domov si odniesli množstvo nových zážitkov Popis: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:).

  Mgr. Veronika Tekeľová

 • Ranný ŠKD

  Vážení rodičia,

  od 02.11.2017 plánujeme otvoriť prevádzku ranného ŠKD v čase od 6.45 do 7:25 hod.

  Žiadame rodičov, ktorí majú záujem, aby nahlásili svoje deti v riaditeľni ZŠ s MŠ Habovka.

  riaditeľstvo školy  

 • 23. 10. 2017

  Do galérie Futbal mladších žiakov boli pridané fotografie.

 • Obvodné kolo vo futbale mladších žiakov

  23. 10. 2017

  Dňa 18.10.2017 sa uskutočnilo obvodné kolo vo futbale žiakov 5.-6. ročníka v Zuberci. Žiaci našej školy v zložení - Ondroš Juraj, Triebeľ Matúš, Mores Jakub, Mikula Marek, Pilarčík Pavol, Šuhaj Jaroslav, Taraj Matej, Jurina Marián, Kováč Miroslav skončili na 4. mieste. Chlapci sa dokázali statočne konfrontovať so súpermi. 

   

  PaedDr. Soňa Gavulová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Habovka
  Habovka 235/50, 02732
 • 0435395116

Fotogaléria