Navigácia

 • Lyžiarsky výcvik

  Do galérie Lyžiarsky výcvik boli pridané fotografie.

 • Základný lyžiarsky výcvik

  V dňoch 12.- 16.03.2018 sa žiaci základnej školy zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Zverovka – Spálená. Kurzu sa zúčastnilo 16 žiakov z 5. ročníka a 14 záujemcov z iných ročníkov, ktorí sa chceli zdokonaliť v zjazdovom lyžovaní, ale aj 2 odvážlivcov na snowboarde. Žiaci plnili počas dňa výcvikový plán. Boli rozdelení do troch skupín.
  Lyžiarsky výcvikový kurz dopadol  podľa našich očakávaní na výbornú. Všetci žiaci, ktorí stáli prvýkrát na lyžiach, sa naučili lyžovať a snowboardisti sa zdokonalili vo svojich technikách. To bolo hlavným cieľom lyžiarskeho výcvikového kurzu. Kurz sa skončil lyžiarskymi pretekmi na svahu, v ktorých žiaci predviedli svoju týždňovú prácu. Chceli by sme vyzdvihnúť žiakov stojacich prvýkrát na lyžiach, odhodlanie a niekedy aj strach ich posunuli vpred, aby zdolávali prekážky. Snowboardisti nám zas ukázali, že zorganizovať snowboardový kurz pre nás nie je problémom, a preto na budúci školský rok ho pre žiakov našej školy aj zrealizujeme. Medzi žiakmi vládla vynikajúca atmosféra a domov sa vrátili s mnohými zážitkami a novými skúsenosťami.

  Výsledky pretekov:

  Dievčatá :

  1. miesto – Mária Šveláňová
  2. miesto – Nikola Lajčinová
  3. miesto – Vanesa Jurčová

  Chlapci:

  1. miesto – Samuel Žmiják
  2. miesto – Marco Valek
  3. miesto – Sebastián Kubuliak

   

  PaedDr. Soňa Gavulová

 • Oznam

  Riaditeľstvo základnej školy oznamuje rodičom, že dňa 21.3.2018 bude žiakom 7. a 8. ročníka udelené riaditeľské voľno z dôvodov organizačného zabezpečenia na T9.

 • Testovanie 9

  Vážení rodičia,

  dovoľte, aby sme Vám pripomenuli, že dňa 21.3.2018 (streda) bude testovanie žiakov 9.ročníka ZŠ – T9-2018. 

 • Zápis do 1.ročníka

  Vážení rodičia!

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Habovke vás pozýva

  NA ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA ZŠ

  dňa 11. apríla 2018 o 11.30 hod. do budovy ZŠ Habovka.

  Radi vás privítame na tomto slávnostnom zápise v našej škole.

  Na zápis je potrebné priniesť: rodný list dieťaťa a vyplnený zápisný lístok.

 • Hviezdoslavov Kubín

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín boli pridané fotografie.

 • Hviezdoslavov Kubín

  Dňa 9.3.3018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže  Hviezdoslavov Kubín. Súťažiaci boli rozdelení na žiakov prvého stupňa a na žiakov druhého stupňa. Žiaci si pripravili krásne ukážky a porote aj ostatným žiakom predviedli prednes diel vo svojom recitátorskom podaní. Každý stupeň bol rozdelený na dve kategórie, a to poéziu a prózu. Ako prvá prebehla súťaž žiakov prvého stupňa. Po dôkladnom premýšľaní sa porota rozhodla udeliť prvé miesto v kategórii poézia: Sofii Jurinovej. Sofia zároveň bude reprezentovať našu školu na okresnej súťaži v Tvrdošíne. Na druhom mieste sa umiestnila Veronika Jurinová a na treťom mieste Marínka Makanová a Marek Taraj. V kategórií próza získala prvé miesto Rebeka Katreníková, ktorá bude taktiež reprezentovať školu na okresnej súťaži. Na druhom mieste Evka Žmijáková a na treťom mieste Soňa Kelušiaková a Bianka Jurinová. Následne prebiehala súťaž žiakov druhého stupňa, kde sa v kategórii poézia na prvom mieste umiestnil Miroslav Pilarčík. V kategórii próza sa na prvom mieste umestnila Timea Klimeková a Bibiána Klimeková. Každá ukážka bola iná, jedinečná a krásna. Aj prostredníctvom tejto súťaže môžeme vnímať krásu literatúry a slovenského jazyka. Veríme, že aj prostredníctvom takýchto súťaží vzbudíme u žiakov záujem o čítanie. Ako povedal autor Patočka:,, Nemiluj knihy, aby si si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi vyzdobil srdce i ducha.“   

  Mgr. Daniela Vitanovcová

 • Cestopisná prednáška s Pavlom „Hiraxom“ Baričákom

  Našu školu navštívil Pavel „Hirax“ Baričák

   

  Kto je táto osobnosť?...

  Je to martinský spisovateľ, filozof, cestovateľ, fotograf a človek mnohých tvárí, ktorý  na svojich čítačkách okrem prezentovania básní a románov veľmi rád vedie filozofické debaty a rozpráva o pozitívnom myslení. Naša škola dňa 9.3.2018 bola poctená návštevou tohto charizmatického človeka, ktorý precestoval takmer celý svet a o svoje poznatky a skúsenosti  zo svojich ciest sa prišiel podeliť s našimi žiakmi.

  Jeho pútavé rozprávanie vyvolávalo  medzi nami zmiešané pocity, ale zároveň aj obdiv. Nenútenou formou nás naviedol  na pozitívnu cestu znovuobjavovania sveta. Jeho rovnica na život je jednoduchá, ako povedal Baričák: „ Zmeňte seba, zmeníte svet.“

   

  PaedDr. Soňa Gavulová

 • O majstra školy v zjazdovom lyžovaní

  Do galérie O majstra školy v zjazdovom lyžovaní boli pridané fotografie.

 • O majstra školy v zjazdovom lyžovaní

  Lyžiarske preteky O majstra školy v zjazdovom lyžovaní

       Dňa 7.3.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskych pretekov, ktoré sa konali v lyžiarskom stredisku Janovky. Pretekov sa zúčastnilo 21 detí. Na žiakov čakala pripravená trať s 20 bránami. Žiaci preukázali svoje lyžiarske skúsenosti, ale na stupni víťazov mohli stáť iba traja najrýchlejší vo svojej kategorii. Na každého zúčastneného čakala medaila, vecná cena, ale aj sladká odmena.

  Cenu za najrýchlejší čas si prevzala Nina Mydliarová.


  Výsledky: 

  Lyže

  4.– 6. ročník

  Dievčatá

  1. Moresová Petronela

  2. Lajčinová Nikola

  3. Šveláňová Mária

  Chlapci

  1. Šuhaj Jaroslav

  2. Triebeľ Matúš

  3. Mores Jakub


  7. – 9. ročník

  Dievčatá

  1. Kubošová Soňa

  2. Moresová Katarína

  3. Šuhajová Janka

  Chlapci

  1. Triebeľ Adrián

  2. Vitanovec Timotej

  3. Hurťák  Andrej


  Snowboard

  ​​​​​​​7. - 9. ročník

  1. Klimek Daniel

  2. Pilarčík Daniel

  3. Červeňová Viktória

   

  PaedDr. Soňa Gavulová

 • Vynovená telocvičňa a posilňovňa

  Do galérie Vynovená telocvičňa a posilňovňa boli pridané fotografie.

 • Vynovená telocvičňa a posilňovňa

  V zdravom tele, zdravý duch. Táto myšlienka výstižne poukazuje na to, čo je pre človeka dôležitým faktorom. Ak chceme, aby sme sa cítili dobre, potrebujeme byť zdraví, ak chceme byť zdraví, potrebujeme pohyb. Práve pohyb je to, čo chceme dať naším žiakom. Vďaka šikovným majstrom a nášmu školníkovi sa nám podarilo zrekonštruovať telocvičňu a posilňovňu. Telocvičňa má krásne nové šatne, obklady, omietky, podlahy a osvetlenie. V posilňovni sa nám podarilo opraviť a nabieliť steny, zakúpiť novú špeciálnu podlahu, ktorá je vhodná na strečing, posilňovanie, kardiocviky a iné. Veríme, že aj vďaka týmto novým priestorom prebudíme u žiakov väčší záujem o športové aktivity a zatraktívnime vyučovanie telesnej a športovej výchovy v našej škole. Aj keď nedisponujeme veľkou telocvičňou, robíme všetko preto, aby žiaci tento deficit nepociťovali. Nie nadarmo sa hovorí: „Sila nepochádza z fyzickej kapacity. Pochádza z nezlomnej vôle.“

  Mgr. Daniela Vitanovcová

 • Projekt - Sopky 5.A

  Do galérie Projekt - Sopky 5.A boli pridané fotografie.

 • PROJEKT – SOPKY - GEOGRAFIA 5.TRIEDA

  Napriek tomu, že vonku bolo chladno, u nás v triede bolo horúco.

  Vybuchovala jedna sopka za druhou. Neboli ozajstné, ale boli to naše výtvory.

  Sopky vybuchovali, iskrili a tiekla z nich láva. Maťova sopka dokonca chŕlila dym, ktorý páchol v triede sírou, ešte dva dni.

  Niektorí žiaci si sopky pomenovali podľa existujúcich sopiek ako napr. Etna, Fudži, ale niektorí si dali vlastné mená napr.: Mudgi, Ela,Smradľavá bomba.

  Do nášho projektu sa zapojila aj naša pani učiteľka geografie so svojim výtvorom, ktorý síce nevybuchoval, ale zato dobre chutil. Volal sa Bábovka a bol pekným ukončením zaujímavej hodiny geografie.

  Nikoka Lajčinová

 • Technický šikula

  Dňa 15.02.2018 sme sa so žiakmi 7.ročníka zúčastnili súťaže Technický šikula v Kňažej. Žiaci súťažili  v tímoch, ktorých úlohou bolo vyriesiť čo najrýchlejšie zadané technické zábavné úlohy a následne zostrojiť jednoduchý výrobok podľa priložených výkresov a s pomocou určeného pracovného náradia. Žiaci našej školy sa umiestnili na peknom 11. mieste v konkurencii 24. tímov z celej Oravy.
  Školu reprezentovali: Timotej Vitanovec, Benjamín Pisca

  Mgr. Mário Seman

 • Korčuliarsky výcvik

  Do galérie Korčuliarsky výcvik boli pridané fotografie.

 • Korčuliarsky výcvik

  S malým strachom, ale s veľkým očakávaním sme 5.2.2018 odštartovali náš prvý korčuliarsky výcvik. Na ľadovú plochu v nádhernom hoteli Altis sa odhodlane podstavilo 55 žiakov a z toho polovica mala korčule na nohách prvýkrát. Prvé kroky našich žiakov boli nesmelé, sprevádzané pádmi a nárazmi, no po týždni môžeme s hrdosťou povedať, že sme to zvládli na jednotku. Naši žiaci sú schopní samostatne jazdiť na korčuliach, objavili sme množstvo potencionálnych krasokorčuliarok a hokejistov. Bolo úžasné sledovať ako žiaci každý deň napredovali, ako prekonávali jednotlivé etapy výcviku. Prvý deň sme sa zamerali na osmelenie a schopnosť udržať rovnováhu, postupne sme pripájali jazdu vpred, cibuľky, brzdenie, jazdu vzad, otáčky, toto všetko a ešte viac žiaci bravúrne zvládli. Naším najväčším potešením je úsmev a spokojnosť žiakov, ktorým sa výcvik veľmi páčil. So žiakmi sme sa úprimne nasmiali, zahrali, ponaháňali a neraz aj spadli, ale ako hovorí Martin Luther: ,,Ak máme vychovávať deti, je potrebné, aby sme sa tiež stali deťmi.“    

  Mgr. Daniela Vitanovcová

 • NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V NAŠEJ ŠKOLE

  Do galérie NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V NAŠEJ ŠKOLE boli pridané fotografie.

 • NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V NAŠEJ ŠKOLE

  Dňa 26.01. 2018 zavítali do našej školy deti z materskej školy. Privítali ich prváci, ktorí sa s nimi podelili o školské lavice, aby si predškoláci mohli vyskúšať, aký je to pocit byť v škole. Samozrejme sa všetci aj učili. Prváci im ukázali, čo všetko sa stihli naučiť za prvý polrok v ZŠ a veru nie je toho málo. No ani predškoláci sa nedali zahanbiť, pretože písali na tabuľu, počítali, porovnávali, priraďovali a vyfarbovali obrázky. Na záver si všetci spoločne zaspievali. Dúfame, že si deti zo školy odniesli nielen malú pozornosť, ale aj dobrý pocit, že aj ony budú za chvíľu „veľkí školáci“. Tešíme sa na nich na zápise do 1. triedy.

  Mgr. Zuzana TarajováPopis: wink

 • BEZPEČNE DO CIEĽA

  Do galérie BEZPEČNE DO CIEĽA boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Habovka
  Habovka 235/50, 02732
 • 0435395116

Fotogaléria