Navigácia

 • 29. 6. 2017

  Do galérie Śkola v prírode boli pridané fotografie.

 • Škola v prírode

  29. 6. 2017

  V dňoch 19.6. až 23.6.2017 sme sa zúčastnili školy v prírode, ktorá sa konala v Námestove v hoteli Altis. Pre žiakov bol pripravený pestrý program plný zábavy a výchovno-vzdelávacích činností. Hotel Altis sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí, ktoré pôsobilo podnetne na rozvoj poznatkov žiakov. Hotel disponuje množstvom atrakcií, ako vonkajšie a vnútorné bazény, sauny, umelé ihrisko, klzisko, preliezačky, posilňovňa, telocvičňa a iné. Samozrejme podstatným faktorom, ovplyvňujúcim spokojnosť žiakov, bol mimoriadne milý, ústretový personál a skvelé služby hotela Altis. Našou prioritou bolo, aby si žiaci uvedomili hodnotu prírodného prostredia, potrebu športových činností, význam ochrany života a zdravia človeka. Každý deň sme začínali rozcvičkou a krátkym behom, aby sme žiakov aktivizovali a budovali u nich záujem o športovanie. Zo začiatku naša športová zanietenosť nemala u žiakov veľký úspech, ale po dvoch adaptačných dňoch si aj samotní žiaci uvedomili priaznivé účinky aktívneho životného štýlu. Pre žiakov boli najpríťažlivejšie bazény, kde sa mohli zabaviť a zároveň rozvíjať motorické schopnosti. Keďže sme školu v prírode organizovali prvýkrát, zaujímali nás aj názory zúčastnených žiakov. Žiaci nám poskytli recenzie, ktoré zahŕňali pozitíva a negatíva školy v prírode, ale aj nápady, ktorými by sme mohli náš program do budúcna obohatiť. Žiaci zhodnotili školu v prírode, ako jednu z najlepších školských akcií. Táto spätná väzba je pre nás mimoriadne podstatným faktorom, lebo práve vďaka nej vieme, že kráčame správnou cestou a napredujeme.  

  Mgr. Daniela Vitanovcová

 • Celoškolské rodičovské združenie

  7. 6. 2017

  Vážení rodičia,

  oznamujeme Vám, že dňa 13.06.2017 o 16:00 sa uskutoční celoškolské rodičovské združenie v priestoroch ZŠ s MŠ Habovka. 

   

 • Denný letný tábor

  26. 5. 2017

  Vážení rodičia,

  oznamujeme Vám, že od 03.07. do 07.07.2017 plánujeme uskutočniť denný letný tábor pre žiakov našej školy. Bude plný zábavy, hudby, tanca, športu a úžasných animátorov, ktorí s láskou odovzdajú svoje zručnosti a skúsenosti Vašim deťom. Cena tohto tábora je 15,- €. Stravovanie bude zabezpečené v našej školskej jedálni. Program denného tábora bude dohodnutý až po zistení záujmu žiakov a tiež vekového zloženia žiakov. Prihlášky si môžete vyzdvihnúť v riaditeľni.

  riaditeľstvo školy

 • Škola v prírode

  26. 5. 2017

  Vážení rodičia,

  žiaci z 3.A a 4.A sa zúčastnia školy v prírode v prekrásnom prostredí na Nábreží Oravskej priehrady v hoteli Altis. V doobedňajších hodinách bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu a v poobedňajších hodinách budú mať žiaci možnosť spríjemniť si pobyt rôznymi akciami na čerstvom vzduchu. K dispozícii bude bazén, ľadová plocha, posilňovňa, telocvičňa, multifunkčné ihrisko s umelou trávou a nočným osvetlením. Tento pobyt je bezplatný. Prosíme rodičov, aby si zabezpečili potvrdenie o zdravotnom stave svojho dieťaťa od lekára. Bližšie informácie môžete získať u triednych učiteľov.

  riaditeľstvo školy

 • 23. 5. 2017

  Do galérie Športový deň boli pridané fotografie.

 • ŠPORTOVÝ DEŇ

  23. 5. 2017

  Športový deň sa v našej škole uskutočnil v piatok dňa 19.05.2017. Žiaci si tu preverili svoje športové schopnosti a zručnosti pri jednotlivých športových disciplínach. Okrem futbalovej miniligy, ktorá sa teší veľkej obľube najmä medzi chlapcami, sa športovalo v rôznych iných disciplínach, medzi ktorými nechýbal florbal, bedminton, ale aj frisbee a vybíjaná. Je potrebné dodať, že všetky zápasy sa niesli v duchu fair-play ale mali aj súťažiaci ráz, pričom základnou myšlienkou však ostávalo zabaviť sa a hlavne si zašportovať. Výkony našich detí podporovalo aj krásne počasie.

  Mgr. Zuzana Tarajová

 • EKO DEŇ

  23. 5. 2017

  Dňa 18.mája 2017 naši žiaci absolvovali Eko deň. Spolu so svojimi triednymi učiteľmi vyčistili školskú záhradu a aj celú našu obec, a tak chránili aj našu prírodu. Dúfame, že naša planéta sa rozrastie o nových ochrancov prírody a životného prostredia. Aj vďaka krásnemu počasiu tak prežili skutočne zaujímavý a užitočný deň. Vyhladovaní a s úsmevom na tvári sa všetci ponáhľali na obed.

  Mgr. Zuzana Tarajová

 • IQ olympiáda 2017

  22. 5. 2017

  Žiaci našej školy sa na hodine informatiky zúčastnili IQ olympiády. Logické úlohy, z ktorých IQ olympiáda pozostáva, pokrývali celú škálu intelektových schopností a mapovali nadanie v rôznych oblastiach (napr. verbálne schopnosti, matematické schopnosti, priestorovú orientáciu, praktickú inteligenciu, vrodenú logiku, kreativitu, pamäť, funkčnú gramotnosť). Súťaž bola určená pre žiakov II. stupňa základných škôl (5. - 9. ročník) a I. stupňa osemročných gymnázií (príma až kvarta).Výsledkom však nie je výška IQ, ale iba počet bodov za vyriešenie testu.

  Výsledky

  Celkom sa v kategórii Kategória B (druhý stupeň ZŠ a zodpovedajúce ročníky osemročných gymnázií) do súťaže na Slovensku zapojilo 10929 riešiteľov, z toho vo našom kraji 2513.

  Vyhodnotenie z našej školy:

  1. miesto: Peter Harmata 9.A, 2. miesto Jakub Mydliar 9.A, 3. miesto Kristián Pavčo 7.A

  Vyhodnotenie podľa tried:

  9. A - 1. miesto: Peter Harmata, 2. miesto Jakub Mydliar, 3. miesto Mária Ondrošová

  8. A - 1. miesto: Patrik Mores, 2. miesto Daniel Pilarčík, 3. miesto Laura Pilarčíková

  7. A - 1. miesto: Kristián Pavčo, 2. miesto Timea Klimeková, 3. miesto Daniel Klimek

  6. A - 1. miesto: Nina Mydliarová, 2. miesto Viktória Kováčová, 3. miesto Slávka Podbieľančíková

  5. A - 1. miesto: Vanesa Veronika Valeková, 2. miesto Sabína Zuberská, 3. miesto Timotej Leginus

   

  Všetkým srdečne blahoželáme.

                                                                                                                                     Mgr. Mária Jurinová

 • 22. 5. 2017

  Do galérie Deň matiek boli pridané fotografie.

 • Deň matiek

  22. 5. 2017

  Druhá májová nedeľa patrí už niekoľko rokov partí našim mamičkám. Deň matiek vnímame všetci ako jedinečnú príležitosť kedy môžeme  našim drahým mamám, mamičkám, babkám i starým mamám povededať čarovné slovíčko ĎAKUJEM.

  Slovo mama je jedným z prvých slov, ktoré dieťa vysloví. Mama sa raduje sa z našich úspechov a plače spolu s nami keď sa nám nedarí.

  Mama je človek, ktorý má pre nás vždy láskavé slovo, otvorenú náruč plnú lásky, nehy a porozumenia.

   Mama je človek, ktorý nás nikdy nezradí, človek ktorý nás vypočuje, pochopí a pohladí.

  Mama je výnimočná a zaslúži si naše poďakovanie za lásku, trpezlivosť a bezhraničnú opateru, ktorou  nás neustále zahŕňa.

  Svojú lásku a úctu k našim mamám, mamičkám a starým mamám vyjadrili i žiaci a žiačky našej školy v dramatickom pásme plnom náherných básní a piesní, ale i vážnej hudby v podaní žiakov a žiačok ZUŠ.

   Deň Matiek otvoril svojim príhovorom pán strarosta JUDr. Alojz Lajčin, po ktorom sa predstavili  so svojim programom deti z MŠ a žiaci ročníkov 1.-4.

  Spolu s tanečnými súbormi Karolínka ako aj tanečnými skupinami pod vededením p. Jarolíma vytvorili program naplnený poďakovania , úcty a vyznania vďačnosti mámám za ich lásku k nám.

  Nejednej mamičke sa v očiach zaleskla slza dojatia pri slovách vyznania lásky a poďakovania od svojich detí.

  Mgr. Adriána Kovalčíková

   

 • Futbal cup

  22. 5. 2017

  Dňa 10.5.2017 sa uskutočnil kvalifikačný turnaj do okresného kola v malom futbale žiakov FUTBAL CUP, ktorého organizátorom bola ZŠ s MŠ Habovka. Turnaj sa odohral na umelom ihrisku za školou. Turnaja sa zúčastnili 4 škôly: ZŠ Š.Šmálika Tvrdošín, ZŠ M.Medveckej Tvrdošín, ZŠ s MŠ Habovka, ZŠ s MŠ Zuberec. Hralo sa systémom každý s každým. Naši žiači obsadili na turnaji 4. miesto.

  Školu reprezentovali: Tekeľ Denis, Taraj Erik, Klimek Adrián, Červeň Christian, Leginus Matúš, Pilarčík Matej, Pisca Dominik, Triebeľ Adrián, Reguly Šimon

  Mgr. Mário Seman

 • Ako experimentujeme na hodinách chémie

  18. 5. 2017

  Veľmi ma teší, keď aj v komerčných televíziách sa zábavným spôsobom veda dostáva do povedomia nás všetkých. Minule som zachytila otázku z oblasti chémie v relácii Čo ja viem: Z čoho je pripravený  indikátor lakmus? No veru , pre známych ľudí to bola ťažká otázka. Nikto neodpovedal správne. My sme sa pokúsili na hodinách chémie vyrobiť tiež prírodný indikátor z červenej kapusty. Indikátory sú látky, ktoré menia farbu v závislosti od toho, či je roztok kyslý, neutrálny alebo zásaditý. Verili by ste, že tieto všetky farby dokáže vykúzliť výluh z červenej kapusty?

  Mgr. Michaela Podbieľančíková

 • Hodina s lesníkmi

  18. 5. 2017

  V piatok 5. mája  prišli piatakom  lesníci porozprávať o tom, ako a z čoho rastie strom. Dozvedeli sme sa, čo je to lesná škôlka, ako sa líšia semená  rôznych  ihličnatých a listnatých stromov. Semienka zo stromov ihličnanov musia lesníci zbierať priamo z vysokých stromov, na ktoré sa musia doslova vyškriabať. Potom ich uchovávajú v špeciálnych miestnostiach, kde vydržia semienka aj niekoľko rokov.  V lesných škôlkach sa vypestujú malé stromčeky, ktoré sa na jar vysádzajú v lesoch. Skúste sa opýtať vašich rodičov alebo starých rodičov, možno niektorí z nich už takéto vysádzanie stromčekov zažili. Dostali sme aj krásnu vzorkovnicu semien stromov, za ktorú veľmi pekne ďakujeme.

  Mgr. Micaela Podbieľančíková

 • OK biologickej olympiády

  18. 5. 2017

  Geológia je jedna z najťažších biologických vied.  Rozoznať rôzne druhy hornín  a minerálov, poznať ich názvy a zloženie a určiť, kde sa na Slovensku vyskytujú, nie je vôbec jednoduché. A predsa sme sa rozhodli reprezentovať našu školu s ôsmakmi, pripravili sme sa poznávaním hornín zo školskej zbierky, nazbierali sme minerály a horniny z nášho okolia  s Jurajom Jandurom a Nikolou Grísovou. Nakoniec nás v Hladovke  na okresnom kole reprezentoval J.Jandura, ktorý skončil na prvom mieste. Gratulujem a verím, že aj na budúci rok sa nájde spomedzi terajších siedmakov záujemca o krásnu aj keď  neživú vednú disciplínu  biológie – geológiu.

  Mgr. Michaela Podbieľančíková

 • Chemická olympiáda

  18. 5. 2017

  Dňa    23. marca    2017  sme sa opäť zúčastnili okresného kola chemickej olympiády. Konala sa v priestoroch gymnázia v Trstenej a na súťažiacich čakali nielen teoretické otázky, ale aj praktická časť – experimenty.  A keďže sa tejto súťaže môžu zúčastniť len deviataci, tento rok nás reprezentovala Miška Lajčinová, ktorá skončila na 5. mieste a bola úspešnou riešiteľkou okresného kola. Gratulujem a prajem veľa úspechov aj na strednej škole.

  Mgr. Michaela Podbieľančíková

 • 2. 5. 2017

  Do galérie Malý futbal žiačky boli pridané fotografie.

 • Malý futbal žiačky

  2. 5. 2017

  Dňa 26.4.2017 sme sa zúčastnili okresného kola v malom futbale žiačok v Trstenej. Turnaja sa zúčastnili 4. školy okresu Tvrdošín, a to: ZŠ P.O.H. Trstená, ZŠ M.M. Tvrdošín, ZŠ s MŠ Habovka, ZŠ s MŠ Zuberec. Hralo sa systémom každý s každým. Naše žiačky obsadili na turnaji pekné 3. miesto. Okrem diplomu a trofeje si žiačky odnášajú aj cenné skúsenosti a chuť ďalej na sebe pracovať.

  Školu reprezentovali: Katarína Moresová, Soňa Pavlová, Paula Mičáňová, Dominika Tekeľová, Soňa Kubošová, Slávka Podbieľančíková, Karin Tarajová, Nina Mydliarová, Bibiána Pilarčíková.

  Mgr. Mário Seman

 • 28. 4. 2017

  Do galérie Zápis do 1.ročníka boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Habovka
  Habovka 235/50, 02732
 • 0435395116

Fotogaléria